Bicyklom po Spiši #5

Milí priatelia cyklistiky,

v spolupráci s cykloobchodom a cykloservisom Bicykle Schwabik a pohybovým centrom ULTIMUV Spišská Nová Ves pre vás počas aktuálnej sezóny každý týždeň pripravujeme verejné cyklojazdy po blízkom okolí Spišskej Novej Vsi, s názvom „Bicyklom po Spiši“

Štart cyklojázd je každý týždeň v utorok o 17:00 hod. spred Evanjelického kostola v Spišskej Novej Vsi, kam sa vždy aj vraciame späť. Cyklojázd sa môže zúčastniť naozaj každý (deti v sprievode dospelej osoby). Netreba sa nijak registrovať, stačí zobrať bicykel a pridať sa. Trasy jázd majú dĺžku maximálne 20 – 25 kilometrov a pohodovým tempom ich vieme zvládnuť do dvoch hodín. Vedú však aj miernym terénom, preto je vhodné zvoliť horský alebo krosový bicykel.

Tento týždeň sa v rámci v poradí piatej (vrátane nultej) jazdy spolu prevezieme zo Spišskej Novej Vsi na Košiarny briežok, na sedlo Medvedia hlava, cez dolinu Flajšer a Rybníky do Novoveskej Huty a ďalej späť do mesta. Stúpanie na Medvediu hlavu vyžaduje istú dávku kondície, no netreba sa báť. Pôjdeme pohodovým tempom. Každopádne si nezabudnite zobrať dostatok tekutín a niečo malé pod zub na rýchlu energiu. Tešíme sa na vašu účasť!

Trasu jazdy môžete nájsť na tomto linku. 

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 3. augusta 2020
Podobné príspevky nájdete tu > Podujatia