Čučoriedkový deň 2019

Milí priatelia, zažiadalo sa Vám okoreniť si jazdu Horehronským expresom niečím špeciálnym? V tom prípade si určite nenechajte ujsť podujatie Čučoriedkový deň, ktoré sa každoročne koná v Telgárte. Čakajú na Vás tradičné aj netradičné čučoriedkové koláče a dobroty, hudba a kopec zábavy. Srdečne pozývame!

V sobotu 10.8.2019 sa stretneme pred Kultúrnym domom v Telgárte na Čučoriedkovom dni už po siedmykrát. Súčasťou podujatia bude trh s lokálnymi výrobkami, ukážka remesiel, kultúrny program, predaj čučoriedkových dobrôt a ďalšie. V rámci programu Čučoriedkového dňa bude už tradične prebiehať aj súťaž o najlepší čučoriedkový koláč. Pokiaľ radi pečiete, neváhajte a príďte si upiecť svoj víťazný koláč na Telgárt. ? Každý, kto by si chcel zasúťažiť v našej súťaži o najlepšiu čučoriedkovú dobrotu sa môže prihlásiť na e-maili cucoriedkovyden@gmail.com alebo u Doroty Hríbikovej na telefónnom čísle 0918383918. Fantázií sa medze nekladú a prihlásiť sa môžete s akoukoľvek dobrotou, ktorú viete vytvoriť priamo na mieste súťaže za 2 hodiny 30 minút.

Festival sa od minulého roka snažíme robiť ekologicky a redukovať odpad vytvorený pri takejto veľkej akcii, a preto prosíme každého, kto môže, aby si priniesol vlastný pohár, tanier, či misku na guláš. Aj keď jednorázový riad, ktorý na festival zabezpečujeme je kompostovateľný, no každý odpad, ktorý nevznikne je lepší, ako ten, ktorý vznikne.
——————————————————-
Program podujatia:

10:30-11:00 oficiálne otvorenie, privítanie účastníkov, prezentácia súťažiacich a ich receptov
11:00-13:00 súťažné pečenie koláčov
11:00-12:00 hudba Jána Maka, predstavenie workshopov
12:00-12:30 Spevácka skupina TRNKI
12:30-13:00 hudba Jána Maka
13:00-13:30 vyhodnotenie súťaže v pečení čučoriedkových koláčov
13:30-14:00 vyhlásenie výsledkov súťaže a udelenie cien
14:00-16:00 voľný program s hudbou Jána Maka

Počas celého podujatia bude prebiehať predaj čučoriedkových dobrôt – všetko v rozložiteľných nádobách, lokálny farmársky trh a detský program.
———————————————————

Na organizácii podujatia sa podieľajú: OOCR región Horehronie, OOCR Slovenský Raj a Spiš, Obec Telgárt, Obec Šumiac a Penzión u Hanky. Podujatie je realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Srdečne ďakujeme sponzorom podujatia: Potraviny Fresh, pivovar Urpiner.

Ďalšie informácie o podujatí môžete nájsť na jeho oficiálnej webovej stránke www.cucoriedkovyden.sk.

*Svojou účasťou na podujatí udeľujete súhlas so zverejnením fotografií a videí z podujatia (na ktorých sa môžete objaviť aj Vy) vytvorených organizátorom za účelom informovania o podujatí a jeho budúcej propagácie.
———————————————————-

Festival nemusíte ukončiť plným bruchom v Telgárte. Naši priatelia v Pohorelej spolu s nami Vás pozývajú do Pohorelej na bohatý kultúrny program udalosti Pohorelá Dedina ako klenotnica.

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 7. augusta 2019
Podobné príspevky nájdete tu > Podujatia