Ľadový expres vás odvezie za zážitkami v Slovenskom raji

Využite jediné priame spojenie z Košíc do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Ľadový expres premáva každú letnú sobotu na trase Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt penzión a späť. Uľahčí prístup k mnohým lokalitám Slovenského raja.

Kedy premáva Ľadový expres?

Mimoriadny vlakový spoj Ľadový expres vás každú letnú sobotu pohodlne dopraví priamou linkou z Košíc do Slovenského raja a späť. Vďaka vlaku sa môžu (nielen) všetci Košičania vybrať na výlet do Dobšinskej ľadovej jaskyne či k priehrade Palcmanská Maša bez starostí o vlastné auto. Spoj vzišiel zo spolupráce krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus a Železničnej spoločnosti Slovensko.

Turistický vlak Ľadový expres premáva každú sobotu od začiatku júla do začiatku septembra zo železničnej stanice v Košiciach do železničnej stanice Dobšinská Ľadová Jaskyňa a späť. Nástup, resp. výstup, je možný aj v zastávkach Kysak, Margecany, Dedinky a Stratená.

Schlaďte sa v jaskyni

Najobľúbenejšia zastávka trate je nepochybne Dobšinská ľadová jaskyňa patriaca medzi najviac vyhľadávané prírodné unikáty Slovenska. Vďaka svojej hĺbke a dĺžke patrí medzi najväčšie ľadové jaskyne sveta

Výnimočná poloha umožňuje udržiavať v jaskyni konštantné teploty bodom mrazu počas celého roka. Pol kilometra ľadovej výzdoby môžete obdivovať celoročne bez ohľadu na ročné obdobie. Pri návšteve jaskyne nezabudnite na teplé oblečenie a vhodnú obuv. Ľadový vzduch vás poriadne zmrazí či je leto, či je zima.

Určite nevynechajte návštevu impozantného Telgártskeho alebo Chmarošského viaduktu. Technické pamiatky patria medzi najfotogenickejšie miesta na Slovensku. Nachádzajú sa v malebnom prostredí Horehronia.

Aká je cena lístka?

Cena jednosmerného lístka pre dospelých je 5 eur. Deti od 3 do 18 rokov, seniori nad 62 rokov, držitelia preukazu ŤZP a ich sprievodcovia zaplatia 3 eurá. Deti do 3 rokov cestujú zdarma.
 
Lístky na Ľadový expres si môžete kúpiť online najneskôr 30 minút pred odchodom vlaku, alebo v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach v pracovných dňoch od 10:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 15:00 hod. V prípade voľných kapacít vo vlaku je možné si vstupenku zakúpiť priamo vo vlaku u personálu.

Tagged