Jarná údržba turistických trás v Slovenskom raji

V Slovenskom raji myslíme na maximálnu možnú bezpečnosť turistov, preto boli pred nadchádzajúcou letnou sezónou skontrolované a poopravované technické sprístupňovacie prvky na obľúbených turistických trasách v národnom parku. Nižšie pripájame pár záberov z prác na turistickom chodníku v Prielome Hornádu. 

Opravy zabezpečujú obce Spišské Tomášovce, Hrabušice, Letanovce a Smižany v rámci Mikroregiónu Slovenský raj a časť je hradená z prostriedkov našej OOCR Slovenský raj & Spiš. Opravy budú na ďalších trasách intenzívne pokračovať aj naďalej v priebehu nasledujúcich týždňov. Priechodnosť jednotlivých trás by to nemalo obmedziť, pre istotu však odporúčame sledovať stránku Správy NP Slovenský raj, www.npslovenskyraj.sk a stránku Horskej záchrannej služby, www.hzs.sk, kde sú uverejňované všetky aktuálne informácie o prípadných dočasných obmedzeniach.

K financovaniu opráv významnou mierou pomáhajú aj prostriedky z predaja návštevných lístkov do Slovenského raja, v cene ktorých je zahrnuté aj poistenie na zásah HZS v prípade úrazu na technickom sprístupňovacom zariadení. Ďakujeme vám, že nám vašim príspevkom pomáhate udržiavať Slovenský raj bezpečný. 

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 11. júna 2019
Podobné príspevky nájdete tu > Novinky