Turistický letný bus do raja v lete 2021

Priatelia, radi by sme vás poinformovali o prevádzke obľúbeného Letného busu do Slovenského raja počas nadchádzajúcej letnej sezóny 2021. 

Letný bus bude – tak ako aj minulý rok – súčasťou štandardného grafikonu autobusového dopravcu eurobus, a.s. Premávať bude na dvoch linkách. Prvá pôjde zo Spišskej Novej Vsi na juh Slovenského raja a späť cez sedlo Grajnár. Druhá rovnako zo Spišskej Novej Vsi na juh Raja a späť, ale cez sedlo Kopanec. Zjednodušený grafikon k nej pripájame nižšie. Na bus budú priamo nadväzovať aj ďalšie autobusové spoje do/z Dobišnej, Telgártu a Rožňavy. Všetky spoje Letného busu sa dajú vyhľadať v rámci cestovných poriadkov na stránke https://cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/ 

V rámci linky cez sedlo Kopanec bude k busu počas letných víkendov opäť pripojený aj špeciálny nosič na bicykle, vďaka ktorému môžu spoj na dopravu do národného parku a späť využívať aj cykloturisti. Zmestí sa naň až 14 bicyklov a na jeho obsluhu bude v autobuse k dispozícii vyškolený personál. Budeme veľmi vďační, ak informáciu o tomto posilovom letnom spoji posuniete aj vašim priateľom a známym. 

 

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 17. júna 2021
Podobné príspevky nájdete tu > Novinky / Služby