Letný minibus do Slovenského raja

Milí priatelia, predstavujeme Vám úplne nový autobusový spoj, ktorý už od 1. júla 2018 spojí najobľúbenejšie tursitické strediská severu i juhu Slovenského raja a dokonca aj obec Telgárt pod Kráľovou hoľou, Letný minibus! 

CESTOVNÝ PORIADOK TU.

Letný minibus doplní už tradične posilnený víkendový letný autobus premávajúci medzi mestom Spišská Nová Ves, obcou Smižany a turistickými strediskami Čingov, Hrabušice - Podlesok a Píla. Umožní vám previesť sa po malebnej Kopaneckej ceste kľukatiacej sa "srdcom" národného parku Slovenský raj, po ktorej doposiaľ autobusy nepremávali. Ušetríte si vďaka nemu starosti s vlastným autom, desiatky minút hľadania miesta na preplnených a spoplatnených parkoviskách a zároveň prispejete k zníženiu záťaže prírody národného parku, ktorá je s individuálnou automobilovou dopravou spojená. Navyše, všetci držitelia turistickej karty Slovenský raj & Spiš majú možnosť prepravovať sa Letným minibusom úplne zdarma. Turistickú kartu Slovenský raj & Spiš bezplatne získavajú všetci hostia ubytovaní u partnerských ubytovateľov aspoň na dve noci. Kompletný zoznam partnerských ubytovacích zariadení i zľavnených služieb pre držiteľov karty nájdete tu.

Letný minibus ako pilotný projekt pre leto 2018 vzišiel zo spolupráce Oblastnej organizácie cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš (OOCR), krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus, verejného dopravcu eurobus, a. s. a Banskobystrického samosprávneho kraja. Premávať bude počas víkendov a sviatkov júla a augusta z mesta Spišská Nová Ves cez obec Smižany, turistické centrum Čingov, obce Spišské Tomášovce, Spišský Štvrtok a Hrabušice s turistickými strediskami Podlesok a Píla a následne po spomínanej ceste 3. triedy cez sedlo Kopanec až do Dobšinskej Ľadovej Jaskyne, Stratenej a Dediniek, ako aj spiatočným smerom. Spolupráca s Banskobystrickým samosprávnym krajom navyše priniesla rozšírenie tohto spoja aj o jazdy z Dediniek do obce Telgárt pod Kráľovou hoľou a späť. Turisti ubytovaní v Dedinkách a v Stratenej si budú môcť vďaka Letnému minibusu spraviť pekné výlety a túry napríklad do roklín Suchá Belá, Piecky, Veľký Sokol alebo Prielom Hornádu v severnej časti raja s peším návratom späť, ale aj smerom na Telgárt ku prameňu rieky Hron, známemu Telgártskemu a Chmarošskému viaduktu a ďalším atraktivitám pod Kráľovou hoľou. Hostia ubytovaní v Telgárte resp. v Hrabušiciach sa zas budú môcť jednoduchšie dostať do Dobšinskej ľadovej jaskyne či do Dediniek ku priehrade Palcmanská Maša.

Časy odchodov Letného minibusu sú nastavené tak, aby sa neprekrýval s grafikonmi iných spojov premávajúcich v Slovenskom raji a okolí. Minibus v meste Spišská Nová Ves navyše nadväzuje na vlakové spoje zo smeru Košice a Bratislava. Pevne veríme, že si tento nový spoj obľúbite a bude čo najhojnejšie využívaný.

Letný minibus je realizovaný s finančnou podporou krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus.