Nordic Walking (severská chôdza)

Páčia sa vám outdoorové aktivity?

Máte radi prírodu a prechádzky?

Chcete pomôcť svojmu zdraviu, vypracovať si športovú postavu, odbúrať stres a stretnúť správnych ľudí?

V Slovenskom raji sú pre Vás pripravené špeciálne trasy pre trendový typ chôdze s paličkami –  Nordic Walking.

Nordic walking okruhy v okolí Stratenej

V okolí obce Stratená sú novo vybudované 4 okurhy pre nordic walking v dĺžke od 4 do 12,6 km. Všetky trasy majú štart i cieľ v Stratenej a vedú cez Stratenský kaňon, Stratenskú pílu, po turistických trasách cez Malé a Veľké Zajfy, do obce Dedinky, i na Geravy. Konkrétne mapy a profily týchto trás nájdete na nižšie uvedených linkoch:

  1. Stratená – Stratenský kaňon – Stratená
  2. Stratená – Veľké a Malé Zajfy – Stratená
  3. Stratená – Malé Zajfy – Stratená
  4. Stratená – Dedinky – Geravy – Stratená

Značenie uvedených Nordic Walking trás bolo uskutočnené s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Nordic walking okruhy v Poráčskej doline

Pre rok 2018 sú pre milovníkov severskej chôdze novinkou tri okruhy vyznačené špeciálne pre tento šport v Poráčskej doline, s celkovou dĺžkou 9,5 km. Profily jednotlivých okruhov môžete vidieť nižšie:

Trasa Slnečná:

Trasa Kaplnka:

Trasa Brodok:

Benefity Nordic Walkingu pre ľudské telo:

Nordic Walking zahŕňa pohyb viac ako 650 svalov (90%) v organizme, zlepšuje držanie tela, úľaví od bolestí chrbta, pomáha pri bolestiach kĺbov

Pravidelné lekcie napomáhajú pri:

 

Nordic Walking s profesionálnym inštruktorom

Zažite nordic walking vychádzku pod dohľadom profesionálnej inštruktorky, ktorá vám poradí a usmerní, ako tento zdraviu prospešný pohyb vykonávať čo najefektívnejšie. Na juhu Slovenského raja svoje služby ponúka certifikovaná inštruktorka Katka Vargová. Bez ohľadu na váš vek, postavu či kondíciu vám pomôže zvládnuť nordic walking tak, aby ste z neho mali zdravotný úžitok, a tiež radosť.

Pre viac informácií o nordic walking aktivitách pod hlavičkou inštruktorky Katky Vargovej a športového klubu ŠK Dobšiná neváhajte navštíviť ich oficiálnu webovú stránku tu.