O nás

Turizmus na Spiši posúvame vpred už viac ako 8 rokov

Sme OOCR Slovenský raj a Spiš – organizácia zameraná na rozvoj turistiky v jedinečnej spišskej krajine. Vznikli sme 1.3.2016 zlúčením OOCR Spiš a OOCR Slovenský raj. Samostatne sme fungovali od roku 2012. Nadšenie pre prírodné a kultúrne dedičstvo Spiša však zdieľame od nepamäti.

Bohatá príroda Spiša nepozná hranice. Preto sme v roku 2016 zotreli hranice aj my a spojili sme sa v prospech spišského turizmu. Spoločne ako OOCR Slovenský raj a Spiš sme silnejší.

Pre Spišský región sú príznačné témy turistika, cykloturistika, lyžovanie, bežecké lyžovanie a história. Staráme sa o ich zveľaďovanie. Medzi naše kľúčové aktivity patrí značenie nových peších turistických chodníkov a cyklotrás, nordic walking trás a trás pre konskú turistiku. Pravidelne sa staráme o údržbu existujúcich chodníkov. Medzi naše aktivity patrí aj budovanie exteriérových cyklomáp a panelov. Spolupracovali sme aj na tvorbe nového návštevného poriadku Národného parku Slovenský raj.

Neustále pracujeme na skvalitnení značenia a údržby trás pre bežecké lyžovanie. Naše meno tiež stojí za organizáciou rôznych športových a kultúrnych podujatí. Sme pyšní na vytvorenie zľavovej karty pre návštevníkov Spiša, prevádzku Turistického autobusu, Skibusu a Cyklobusu. Hrdo spolupracujeme s UNESCOm pri realizácii vlakových výletov. Spolupracovali sme na projekte TOURADAPT – dopady zmeny klímy na turistickú destináciu Národný park Slovenský raj.

Náš región pravidelne prezentujeme na veľtrhoch a výstavách cestovného ruchu doma i v zahraničí. Dobré meno Spiša sme šírili v Prahe, Berlíne, Stuttgarte, Budapešti alebo Varšave.

A čo chystáme ďalej? Naším cieľom je vytvoriť zo Slovenského raja a Spiša celosvetovo významnú a navštevovanú turistickú destináciu. Chceme ukázať návštevníkom, že Slovenský raj sa oplatí vidieť v každom ročnom období. Plánujeme posilniť turistické možnosti v jesennom a zimnom období. Záleží nám na životnom prostredí, preto je pre nás výzvou rozvíjať tému ekoturizmu. 

Snahou OOCR Slovenský raj a Spiš je byť vnímaný ako silný partner v regióne. Veríme, že šťastie v plnení cieľov nám prinesú naši maskoti Šťastík a Šťastenka. Pridajte sa k nám na spoločnú cestu.