Prielom Hornádu pešo, na lodi či na korčuliach

Prielom Hornádu pešo

Prechod takmer 12 kilometrov dlhým malebným kaňonom Prielom Hornádu spájajúcim turistické centrá Podlesok, Letanovský mlyn a Čingov patrí medzi najatraktívnejšie túry v Slovenskom raji. Vedie ním modro značený náučný chodník s viacerými úsekmi vybavenými adrenalínovými stúpačkami okolo skaly priamo ponad rieku Hornád, reťazovými mostíkmi či drevenými rebríkmi. Prechod sa odporúča iba primerane zdatným turistom s vhodným turistickým vybavením (minimálne pevná obuv). Nutnou výbavou je odolnosť voči strachu z výšok. Po ceste možnosť občerstvenia v bufete Pri Letanovskom mlyne (máj – sep: denne: 10:00 – 18:00).

Prielom Hornádu na lodi

Od roku 2016 bola v Slovenskom raji okrem Ferraty Kyseľ uvedená aj ďalšia novinka a to Splav Prielomu Hornádu. Možnosť splavovania tohto nádherného úseku vedúceho územím s najvyšším 5. ochrany prírody je každoročne od 1. mája do 31. októbra. Splav je možný iba pri výške hladiny rieky od 70 do 110 centimetrov (aktuálny stav si môžete skontrolovať tu) a denne môže úsek splaviť maximálne 70 jedno až dvojmiestnych plavidiel.

Bližšie pravidlá ku splavu Prielomu Hornádu nájdete na stránke Správy Národného Parku Slovenský raj.

Prielom Hornádu na korčuliach či na bežkách

V prípade tuhšej zimy, keď hladina rieky Hornád súvisle zamrzne, sa Prielom Hornádu mení na najdlhšie klzisko na Slovensku. Pridajte sa ku stovkám návštevníkom, pre ktorých sa stal prechod (prejazd) Prielomom Hornádu na korčuliach či na bežkách nezabudnuteľným zážitkom!

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 16. marca 2018
Podobné príspevky nájdete tu > Čo zažiť