Spišský Jeruzalem 2018

Srdečne vás pozývame na 6. ročník kultúrno-duchovného festivalu Spišský Jeruzalem, ktorý sa uskutoční v dňoch 17. – 20. mája 2018 v prostredí Spišskej Kapituly pod Spišským hradom. Počas festivalu budete mať možnosť zoznámiť sa z históriou mesta, ktoré je pre svoju vzácnosť zaradené aj do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a vychutnať si bohatý kultúrno-duchovný program plný hudobných a divadelných vystúpení, vernisáží, omší a duchovného rozjímania.

V rámci sprievodného programu sa budú konať sprevádzané prehliadky kultúrnych i prírodných pamiatok v okolí dejiska festivalu, tvorivé dielne a hry pre deti i dospelých, jazdy na konskom povoze a tiež remeselné trhy s bohatou ponukou tradičných jedál a remeselných výrobkov.

Podujatie je realizované s podporou Košického samosprávneho kraja, Prešovského samosprávneho kraja, Spišského biskupstva, Mesta Spišské Podhradie a združenia Spišský hrad – Podbranisko. Hlavným koordinátorom podujatia je Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi.

Pre zobrazenie plagátu podujatia v plnej veľkosti kliknite na náhľad nižšie:

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 10. mája 2018
Podobné príspevky nájdete tu > Podujatia