Spišských 333 EXTREME 2020 bude!

V piatok a sobotu 24. a 25. júla 2020 región Spiš opäť ožije sviatkom húževnatých nadšencov horskej cyklistiky. Už po ôsmy krát sa tu uskutoční obľúbený extrémny horský cyklomaratón Spišských 333 EXTREME. 

 

Maratón už tradične organizuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Slovenský raj & Spiš v spolupráci s Mestom Spišská Nová Ves. Ide o jedinečnú športovú udalosť zameranú na rozvoj a propagáciu cykloturistiky v Slovenskom raji a na južnom Spiši, prezentujúcu tento región ako atraktívnu destináciu pre cykloturistiku a dobrodružné zážitky.

 

Cyklisti odhodlaní zabojovať s malebnou prírodou Slovenského raja a Spiša aj na hranici svojich možností budú mať tento rok možnosť štartovať na tratiach s dĺžkou 333, 222, 111, 66, 66 e-bike kilometrov. Trate vedú takmer výhradne po oficiálne značených cykloturistických trasách a časový limit na ich zdolanie je 33 hodín. Organizátori tento rok vychádzajú v ústrety aj detským cyklistom, pre ktorých bude ako novinka pripravená rodinná mini kategória, v sprievode rodičov. Štart a cieľ kategórií pre dospelých bude opäť pred Športovou halou v Spišskej Novej Vsi.

 

Prihlasovanie na aktuálny ročník Spišských 333 EXTREME je možné elektronickou formou na oficiálnej webovej stránke www.333extreme.sk, kde pretekári rovnako nájdu aj kompletné propozície, mapy tratí a všetky detailné informácie a pokyny. Aktuality o preteku budú rovnako zverejňované na webe OOCR Slovenský raj & Spiš, www.vraji.sk, ako aj na facebookovej stránke organizácie, www.facebook.com/spoluvraji.

 

Kontakt:

  • Oľga Danielová, výkonná riaditeľka OOCR Slovenský raj & Spiš

e-mail: info@raj-spis.sk, tel.č.: +421 948 846 506

 

„Keď si myslíš, že už nemôžeš, môžeš ešte trikrát toľko“.

 

Zverejnil: OOCR
Dátum zverejnenia: 24. júna 2020
Podobné príspevky nájdete tu > Podujatia