Veľká Noc v Slovenskom raji a na Spiši


Veľkonočné prázdniny sú ideálnym časom pre oddych s celou rodinou. Či už doma pri sviatočnom stole a na milých návštevách, alebo na výletoch ďaleko aj blízko. Pokiaľ ešte na sviatky nemáte plány, pozývame vás zažiť dokonalú jarnú pohodu u nás v Slovenskom raji a na južnom Spiši. Nižšie vám prinášame inšpirácie pre rozličné aktivity a podujatia, ktoré môžete u našich partnerov zažiť a navštíviť. počas Veľkej Noci.


Veľkonočný brunch v Hoteli Metropol****

Obľúbený Hotel Metropol**** v Spišskej Novej Vsi vás na Veľkonočnú nedeľu (31. marca) od 10:00 do 13:00 hod. pozýva na vynikajúci Veľkonočný brunch. Príďte si pochutiť na širokom výbere gurmánskych špecialít podávaných formou bufetových stolov. Pri príchode pre vás bude pripravený welcome drink v alko aj nealko verzii. A ak prídete aj s vašimi ratolesťami, animátori pre nich budú mať pripravený zábavný Veľkonočný animačný program. Cena brunchu: 30€ / osoba, deti od 4 do 15 rokov 21€, deti do 3 rokov zdarma. V prípade záujmu si nezabudnite vopred rezervovať miesta na telefónnych číslach +421 53 41 74 700, alebo +421 904 777 630.

Návštevu Veľkonočného brunchu môžete spojiť aj s niektorým z aktuálnych zvýhodnených pobytových balíčkov.

Viac informácií o ponuke nájdete priamo na Facebook stránke alebo na webovej stránke Hotela Metropol****.


Veľkonočný wellness pobyt v Hoteli Čingov

Veľkonočnú pohodu uprostred prírody Slovenského raja vám ponúka Wellness Hotel Čingov. Od 27. marca do 2. apríla si tu môžete užiť špeciálny Veľkonočný wellness pobyt.

Pobyt zahŕňa ubytovanie priamo v Hoteli Čingov, alebo v dependance Villa Pinus, polpenziu formou štedrých bufetových stolov vrátane tradičných veľkonočných raňajok. A ako bonus môžete využiť bezplatný neobmedzený vstup do hotelového bazéna a denne vstup do wellness centra, ktoré obsahuje 5 druhov sáun, vírivku, letný dážď a ďalšie relaxačné procedúry. Pokiaľ sa na veľkonočný pobyt vyberiete aj s vašimi ratolesťami, môžu sa do sýtosti vyblázniť v detskom kútiku a na interiérovom a exteriérovom detskom ihrisku.

Bližšíe informácie vrátane možnosti online rezervácie nájdete na webovej stránke hotela TU.


Veľkonočný oddych “na konci sveta” v rekreačnom stredisku Poráč Park

Pokiaľ by ste radi strávili Veľkú Noc aktívne a ďaleko od sviatočného zhonu, neváhajte si dopriať veľkonočný pobyt uprostred malebnej prírody Poráčskej doliny. Horský hotel a rekreačné stredisko Poráč Park ponúka všetko pre aktívnu dovolenku – množstvo športových aktivít, wellness centrum, reštauráciu s výbornou gastronómiou a remeselným pivom a desiatky kilometrov turistických a cykloturistických trás v okolí. Mimochodom, vedeli ste, že pohorie Galmus, ktoré susedí s Poráčskou dolinou, sa vďaka množstvu krasových dolín a jaskýň často nazýva aj “malý Slovenský raj”?

Špeciálna veľkonočná ponuka v Poráč Parku trvá od 28. marca do 2. apríla 2024. Pre viac informácií a rezervácie volajte na telefónne číslo +421 905 794 705, alebo napíšte mail na poracpark@poracpark.sk.


Veľkonočný koncert v letohrádku Dardanely

Múzeum Spiša vás na Veľkonočnú nedeľu (31. marca) o 18:00 pozýva na Veľkonočný koncert v letohrádku Dardanely v Markušovciach neďaleko Spišskej Novej Vsi. Tešiť sa môžete na výstúpenie vynikajúcej košickej klaviristky, speváčky, textárky a poetky, ktorá vystupuje pod pseudonymom Skyva. Predstaví svoju autorskú tvorbu z albumov Zrkadlo (2018) a Z exilu (2023), na ktorých s ňou spolupracovalo množstvo popredných hudobníkov a hudobníčok ako Sima Magušinová, Veronika Rabada, operný spevák Marián Lukáč a ďalší. Spolu so Skyvou vystúpi renomovaný jazzový gitarista Samuel Marinčák, ktorý so Skyvou spolupracuje od roku 2018, no môžete ho poznať napríklad aj ako stáleho hosťa skupiny AMC Trio a z množstva ďalších spoluprác. Vstupenky na koncert v cene 10€ si môžete zakúpiť priamo na mieste pred začiatkom koncertu.

Viac informácií o podujatí môžete nájsť na Facebook udalosti TU, alebo na webovej stránke Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi.


Veľkonočná oldies párty v OKC Smižany

Na Veľkonočnú nedeľu (31. marca) od 20:00 sa v Obecnom kultúrnom centre v Smižanoch rozpúta skvelá oldies párty. Príďte sa zabaviť a zatancovať si na tie najznámejšie hity, ktoré bude od mixážneho pultu servírovať DJ Filip Filo Mosch. Vstupenky v cene 5€ si môžete zakúpiť online na tomto odkaze.


Slávnostné otvorenie ZOO Spišská Nová Ves s novou gastrozónou

V utorok 2. apríla o 10:30 hod. vás spolu s celou rodinou srdečne pozývame do Zoologickej záhrady v Spišskej Novej Vsi na slávnostné otvorenie sezóny 2024. Deň bude spojený aj s otvorením novej gastrozóny “Bistro u Rysa“. Pre deti bude o 11:00 hod. pripravená Detská párty s ujom Ľubom.

“Viac informácií môžete nájsť na Facebook udalosti Otvorenie ZOO a Bistro u Rysa.


Otvorenie Spišského hradu

Pokiaľ patríte medzi priaznivcov histórie, čo tak si počas veľkonočných sviatkov spraviť výlet na Spišský hrad? Ten po zime otvára svoje brány presne na Veľký piatok, 29. marca od 9:00 hod. Počas ďalších dní bude otvorený vždy od 9:00 do 17:00 hod., s posledným vstupom o 16:00. Viac informácií o hrade a expozícii SNM-Spišského múzea v Levoči môžete nájsť na ich oficiálnej webovej stránke a na instagramovom profile. Srdečne pozývame!


Veľká Noc na Grajnári s Bufetom Grajnár

Obľúbený pojazdný Bufet Grajnár, ktorý od minulého roku ponúka občerstvenie pre turistov a športovcov v sedle Grajnár, si na Veľkú Noc pripravil špeciálnu hru pre deti. Za úlohu majú pomaľovať kamienok pre vílu Knolinku a odniesť ho na špeicálne miesto neďaleko Grajnára. Mapku, s pomocou ktorej majú toto miesto nájsť, získajú priamo v bufete. Za splnenie úlohy získajú v bufete ako odmenu čokoládové vajíčko. Zoberte vašich malých nezbedníkov na dobrodružno-umeleckú “misiu” so sladkým prekvapením. 🙂 Akcia platí od piatku 29. 03. do nedele 31. 03.


Veľkonočné dobrodružstvo v Bermuda Escape Room

Pokiaľ spolu s blízkymi preferujete dobrodružné a adrenalínové zážitky, vyskúšajte si svoju odvahu a dôvtip v Bermuda Escape Room v Smižanoch. Zvoliť si môžete z dvoch druhov únikových hier: “Hotel Bermuda” a “Air Bermuda”.

Viac informácií a kontakt pre rezerváciu termínu môžete nájsť na ich webovej stránke TU.


Veľkonočné novinky v Penzióne Kráľov prameň

Vyhľadávaný Penzión Kráľov prameň v Novoveskej Hute pri Spišskej Novej Vsi prináša svojim hosťom skvelé novinky. Od Veľkej Noci otvára sezónu s novým kuchárskym tímom, ktorý je zárukou ešte lepších kulinárskych zážitkov pri vašej bežnej návšteve či akomkoľvek type spoločenskej akcie. Ak budete počas veľkonočných sviatkov na vychádzke v okolí, určite sa tu zastavte na kávičku a koláč, či na chutný obed.

Na Bielu sobotu sa v penzióne bude konať slávnostné otvorenie reštaurácie spojené so živým hudobným a folklórnym programom, o ktorý sa postará Folklórny súbor Čačina. Vstup je voľný. Nenechajte si ujsť túto milú príležitosť.


Jarný relax v Saune v lese

Máte chuť počas Veľkej noci vypnúť a zrelaxovať, mimo ruchu mesta, mimo akýchkoľvek podujatí, v súkromí a v prírode? Potom máme pre vás skvelý tip v podobe návštevy Sauny v lese. Sauna sa ukrýva v lese pri Tisícročnej kaplnke Sans-Souci, neďaleko Spišskej Novej Vsi a Harichoviec. Ponúka dokonalý, ničím nerušený oddych pre 5 osôb. Cez sviatky majú stále dostatok voľných termínov. Stačí si objednať ten svoj na webovej stránke saunavlese.sk.