Beh v raji 2019

Miesto podujatia

Dobšinská ľadová jaskyňa

Dátum podujatia

21.10.2021

Začiatok podujatia

15:00

Beh v raji je súčasťou Východoslovenskej veľkej ceny a Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves. Štvrtého ročníka bežeckých pretekov sa zúčastnilo viac ako 400 športovcov. Prečítajte si viac o priebehu a krásnej lokalite jedinečného podujatia.

Kde sa podujatie konalo?

Preteky sa každoročne organizujú v krásnej lokalite pri Dobšinskej ľadovej jaskyni. Účastníci si môžu užiť prostredie Slovenského raja a príjemnú atmosféru športového podujatia. Súčasťou bežeckého okruhu je Stratená. V dedinke nájdete jazdecký ranč, náučný chodník Stratenský kaňon prístupný vozíčkarom a ďalšie atrakcie.

Aké stupne náročnosti ponúka Beh v raji?

Viac ako 400 účastníkov ročníka 2019 si vyberalo z troch variácií. Štartovali dve skupiny bežcov a jedna skupina nadšencov Nordic Walkingu. Všetky trate viedli po asfaltovej štátnej ceste I/67.

Bežci 10 km trať

Najdlhšia a najnáročnejšia trasa. Štart aj cieľ je pri Dobšinskej jaskyni. Bežci sa otáčali na parkovisku v obci Stratená a bežali späť po tej istej trase.

Bežci 5 km trať

Menej náročná trasa pre bežcov vedúca ravnakou cestou ako 10 km trať. Trasu skracuje skoršia otočka pri rázcestí smerujúcom na Kopanec. 

Nordic Walking 5 km trať

Účastníci súťažia na rovnakej trase ako bežci s ľahšou alternatívou trate. Ročník 2019 bol prvý ročník ponúkajúci možnosť zúčastniť sa aj Nordic Walkerom.

Pozrite si krátku reportáž a vychutnajte atmosféru preteku 🙂

Podobné podujatia