Turistický sprievodca

Interaktívna mapa vás bude sprevádzať zaujímavými a nepoznanými lokalitami Slovenského raja a Spiša. Dozviete sa dôležité informácie o turistických chodníkoch, vyhliadkach, vrchoch či vodných nádržiach. Nájdete tu najbližšie cyklotrasy v okolí, ubytovacie zariadenia, gastro tipy, informácie o otvorenosti úsekov a náročnosti turistických trás. Neviete sa rozhodnúť, kam sa vyberiete na výlet? Objavte s mapou všetky krásy regiónu Spiš.

O počasí pre turistov

Počasie v Slovenskom raji a na Spiši je veľmi rozmanité. Môže za to veľké rozpätie nadmorských výšok jednotlivých miest. Podnebie ovplyvňujú dve klimatické oblasti – mierne teplá a vyššie položená chladná oblasť.

V zime klesajú teploty pod nulu a vodopády v tiesňavách sa menia na nádherné zamrznuté cencúle. V lete môžete za slnečného počasia obdivovať krásy Spiša na bicykli.

Najlepšie je zažiť spišský región v každom ročnom období. Sledujte lokálne počasie pre turistov a na výlete budete vždy pripravení.

 

oblačno 3° C 1.29 m/s 72 % 1026 hPa
  • 29 Oct 2021 jasná obloha 16° C
  • 30 Oct 2021 takmer jasno 15° C
  • 31 Oct 2021 jasná obloha 15° C
  • 1 Nov 2021 jasná obloha 12° C
Čo zažiťSlovenčina
Bežkárske trate v Slovenskom raji: Objavte nádherné miesta na bežkách

Bežkárske trate v Slovenskom raji: Objavte nádherné miesta na bežkách

Bežkovanie v Slovenskom raji a okolí patrí k nezabudnuteľným zimným zážitkom. Región ponúka kilometre pravidelne upravovaných bežkárskych tratí, z ktorých môžete obdivovať krásy Slovenského raja. Bežkárom hrá do karát aj nadmorská výška regiónu zaručujúca priaznivé...

Čo zažiťSlovenčina
Požičovňa oblohy

Požičovňa oblohy

Parašutistické zoskoky, výhliadkové lety - Compact Skydive Na skok od Slovenského raja si prídu na svoje aj ortodoxní vyznávači adrenalínu. Navštívte “Požičovňu oblohy” na letisku v Spišskej Novej Vsi a objednajte si tandemový parašutistický zoskok z výšky a 3000 m...