Spišských 333 EXTREME 2019

Miesto podujatia

Za Hornádom 898, 052 01 Spišská Nová Ves

Dátum podujatia

02.08.2021

Začiatok podujatia

08:00

Nonstop cyklistické preteky otestujú možnosti, vytrvalosť a odhodlanie každého účastníka. Príjemnú atmosféru si každoročne vychutná množstvo pretekárov spolu s pozorovateľmi. Získajte viac informácií o každoročnom spišskom podujatí.

Kde a kedy sa podujatie konalo?

Miestom štartu a cieľa bola Športová hala, Za Hornádom 15 v Spišskej Novej Vsi. Štart pretekárov na dlhú trať a jemne skrátenú trať sa konal 2. augusta o 8:00. Skupina športovcov prihlásených na kratšie trate s dĺžkou 111 kilometrov a 55 kilometrov štartovala v sobotu 3. augusta o 8:00. Vyhodnotenie pretekov prebehlo v sobotu podvečer o piatej pri Športovej hale.

Trasa 333 EXTREME

Trať nonstop pretekov s trvaním 33 hodín vedie cez región Spiš a Gemer. Počas pretekov si každý účastník určuje, kedy bude bicyklovať a kedy oddychovať. Organizátor nezabezpečuje občerstvenie ani ubytovanie.

333 EXTREME

Dĺžka je 333 km a celkové prevýšenie dosahuje 8291 m. Najnáročnejšia z trás pre vysoko zdatných účastníkov. Cyklopreteky sa konajú výlučne na vyznačených cyklotrasách. Športovcom pomáha aj značenie doplnené organizátormi.

Skrátené okruhy – EXTREME 222 a EXTREME 111

Počas VII. ročníku mali prihlásení možnosť vybrať si menej náročné trasy. Stredne náročný okruh má 222 km a pretekár prekoná prevýšenie 5 585 km. Menej náročná trať dlhá 111 km predstavuje prevýšenie 3 000 m.

EXTREME 55 a EXTREME 55 e-bike

Menej zdatní cyklisti si mohli po prvýkrát vyskúšať aj kratší 55-kilometrový okruh.  Možnosť výberu medzi klasickým bicyklom a elektrickým zabezpečuje maximálny komfort a pohodu pri pretekoch.

Hlavnou myšlienkou podujatia je prekonať sa a ísť na hranu svojich možností. Každoročná účasť a organizácia pretekov dokazuje pridanú hodnotu podujatia. Hlavné motto „Keď si myslíš, že už nemôžeš, môžeš ešte trikrát toľko!” iste poháňa vpred mnoho zúčastnených nadšencov.

V mene OOCR Slovenský raj & Spiš sa chceme poďakovať krajskej organizácii cestovného ruchu Košice Región Turizmus, Ministerstvu dopravy a výstavby SR, mestu Spišská Nová Ves a ďalším sponzorom, že pomohli vytvoriť kvalitné a hodnotné cyklopreteky v regióne Spiš.

Neváhajte a prečítajte si viac na stránke 333extreme.sk, prípadne sa prihláste na ďalší ročník podujatia, prekonajte sami seba a okúste jedinečnú atmosféru.

Podobné podujatia

Beh v raji 2019

21.10.2021 15:00

Beh v raji je súčasťou Východoslovenskej veľkej ceny a Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ve