Snow Park Ľadová: epicentrum zimných športov v Slovenskom raji

Areál bežeckého lyžovania v osade Dobšinská Ľadová Jaskyňa patrí  už desaťročia medzi najobľúbenejšie lokality pre milovníkov bežeckého lyžovania v Slovenskom raji a okolí. Od roku 2018 ho pod názvom Snow Park Ľadová prevádzkuje rovnomenné občianske združenie. Okrem bežeckého lyžovania v ňom úspešne rozvíja aj ďalšie populárne zimné športy ako sú psie záprahy či skijöring. Čo všetko tu môžete zažiť? 

Skvelé športové vyžitie priamo v Národnom parku Slovenský raj

Dobšinská Ľadová Jaskyňa, ktorá je počas leta vyhľadávaná najmä vďaka svetoznámej jaskyni zapísanej v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO, sa v zime stáva epicentrom zimných športov. V areáli strediska Snow Park Ľadová nájdete štyri značené okruhy pre bežecké lyžovanie so strojovo upravenou stopou pre klasickú techniku. V stredisku bola nedávno vybudovaná nová požičovňa lyží, oddychová zóna s altánkami pre návštevníkov a útulňa, v ktorej sa môžu bežkári prezliecť či schovať pred nepriaznivým počasím. Areál bol pre zimnú sezónu 2023/2024 zaradený medzi TOP zimné strediská Košického kraja.

Lákavé medzinárodné podujatia

Popri atraktívnych možnostiach bežkovania môžete v OZ Snow Park Ľadová zažiť rozličné športové podujatia a preteky regionálneho, celoslovenského i medzinárodného formátu. Patria medzi nich preteky detí a dospelých v rámci Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní, a tiež veľmi populárne Medzinárodne preteky psích záprahov.

Bližšie informácie

Telefónne číslo: +421 944 386 476.

Facebook stránka: „Areál bežeckého lyžovania Dobšinská Ľadová Jaskyňa“.

Instagramový profil: „Snow Park Ľadová“.