Kam s deťmi na MDD?

Prvý jún už klope na dvere a s ním Medzinárodný deň detí. Rozmýšľali ste, kam zobrať vaše ratolesti, aby ste im dopriali naozaj skvelý zážitok? Nižšie vám prinášame niekoľko tipov na tie NAJ detské podujatia k MDD v Slovenskom raji a na južnom Spiši. Srdečne pozývame!

Mesto plné detí v Spišskej Novej Vsi

Mesto Spišská Nová Ves pozýva všetky deti na podujatia pri príležitosti MDD, ktoré už tradične združuje akcia Mesto plné detí.

V piatok 31. mája aj v sobotu 1. júna sa môžu tešiť na množstvo veselých programov, ktoré si pre nich pripraví Galéria umelcov Spiša, Klub mladých pod CVČ ADAM, študenti stredných škôl, žiaci Základnej umeleckej školy v Spišskej Novej Vsi, pracovníci bezpečnostných zložiek (policajti, hasiči, policajní kynológovia) či tanečníci z tanečných skupín Denzz Industry a BDSKrew. Tešiť sa tiež môžu na hudobné vystúpenia kapiel Anika IRIS, Smejko a tanculienka, divadelné predstavenia, detské animácie, súťaž Dračia stopa: Cesta okolo sveta, športové súťaže a tanečnú súťaž Spiš Dance Battle.

Viac informácií o programe môžete nájsť na webovej stránke Mesta Spišská Nová Ves TU.

Hravá veda v Múzeu Spiša

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi vás pri príležitosti Dňa detí pozýva na stretnutie z cyklu náučno-populárnych prednášok O PRÍRODE V PIVNIČKE. Príďte objaviť tajomstvá prírody a vedy a zažite poobedie plné pokusov, bádania a zábavných úloh. Prednáška sa uskutoční v stredu 5. júna o 16:00 hod., vstup je bezplatný.


Bližšie info na telefónnom čísle 053 442 3757 alebo mailom: lektorky@muzeumspisa.com

Víkend otvorených parkov a záhrad v Spišskej Novej Vsi

Objavte čaro parkov a záhrad v Spišskej Novej Vsi a jej okolí. V dňoch 31. mája až 2. júna (piatok – nedeľa) môžete spolu s vašimi malými nezbedníkmi využiť rôzne ponuky a podujatia pripravené špeciálne počas tohto víkendu v rámci celoslovenskej kampane. Vystúpte zdarma do najvyššej kostolnej veže na Slovensku, spoznajte málo známu Záhradu umenia alebo židovský cintorín, nahliadnite do kaštieľa v Markušovciach alebo sa zabavte pri hľadaní kontroliek v Madaras parku. Sľubujeme, že si parky a záhrady vychutnáte všetkými zmyslami. 🙂

Viac informácií môžete nájsť na webe Mesta Spišská Nová Ves, ako aj na Facebook udalosti.

Deň detí na Spišskom hrade

Vyberte sa so svojimi ratolesťami na výlet na Spišský hrad, kde bude pre nich v sobotu 1. júna od 11:00 hod. pripravený program plný zážitkov a dobrodružstiev so šermiarskou skupinou Páni Spiša a Divadlom Portál. Tešiť sa tiež môžu na kopec zábavy v detskej zóne, zábavný náučný chodník hradbami a hradný kvíz.

Viac informácií nájdete na Facebook stránke Slovenského národného múzea – Spišského múzea v Levoči.

Zažite s vašimi ratolesťami Medzinárodný deň detí plný zábavy, hier a dobrodružstiev na južnom Spiši.

Deň detí v Matejovciach nad Hornádom

Deň v znamení zábavy a šantenia si na 1. júna pre deti prichystali v obci Matejovce nad Hornádom. Pripravené budú detské súťaže, skákací hrad, maľovanie na tvár, pre sladké jazýčky cukrová vata, ale aj chutný guláš. Podujatie odštartuje o 10:00 hod.

Viac informácií môžete nájsť na webe obce TU.

Deň detí v Letanovciach

Na MDD na najmenších nezabudli ani v obci Letanovce. Všetky deti pozývajú na športovo – zábavné dopoludnie, ktoré sa uskutoční v sobotu 1. júna 2024 od 10.00 do 13.00 hod. na veľkom futbalovom ihrisku v Letanovciach. O veselý program sa postará tím animátorov zo zábavného parku OBROVO v Čutkovskej doline na Liptove. Srdečne pozývajú a tešia sa na vašu hojnú účasť.

Bližšie informácie sú dostupne na webe obce Letanovce TU.

Deň detí v Smižanoch

V nedeľu 2. júna 2024 od 15:00 sa v parku pred kultúrnym domom v Smižanoch uskutoční bohatý detský program pri príležitosti Dňa detí. Tešiť sa môžete na Sranda banda show, hráčov HK Spišská Nová Ves, ukážky zásahov policajných zložiek, hasičov a zdravotníkov zo Slovenského červeného kríža, maľovanie na tvár, jazdy na koni, nafukovacie atrakcie a mnoho ďalšieho.

Viac informácii na Facebook udalosti TU.

Jašiáda v Gelnici

1. júna pozýva Mesto Gelnica všetky deti na Jašiádu. Podujatie sa uskutoční 11:00 do 17: 00 hod. na futbalovom štadióne v Gelnici a pripravené budú skákacie atrakcie pre malých i veľkých, maľovanie na tvár, tetovanie a dobrá nálada.

Viac informácií na Facebook stránke Mesta Gelnica TU.

Deň detí v Spišských Tomášovciach

Obec Spišské Tomášovce na severe Slovenského raja v sobotu 1. júna ožije zábavným programom pre deti. Tešiť sa môžete na jazdenie na koníkoch, ktoré zabezpečí stajňa Nova, skákacie hrady či detský futbal. Od 16:00 hod. sa v rámci sprievodného programu predstaví bubnová šou a od 17:30 hod. Bábkové divadlo Ofina – O medovníkovej chalúpke. O dobrú hudbu sa postará DJ Jump a o chutný guláš a občerstvenie Turistická ubytovňa Hornád.

Viac informácií môžete nájsť na Facebook stránke Komunita Spišské Tomášovce TU.

Medzinárodný deň detí s Metropolom

Zoberte svoje ratolesti na MDD na chutný obed do Hotela Metropol**** v Spišskej Novej Vsi. Pre všetky deti tu majú k obedovému pripravenú chutnú domácu limonádu ZDARMA. Akcia platí pri konzumácii a´la carte a detského menu.

Viac informácií na Facebook stránke a Instagrame Hotela Metropol****.

Tagged