Zašportujte si v Raji a na Spiši

Patríte k výkonnostným športovcom, alebo sa len občas radi prebehnete pre zdravie? Nech je tak či onak, jarné obdobie v Slovenskom raji a na Spiši športu praje. Pre inšpiráciu vám dávame do pozornosti niekoľko atraktívnych športových podujatí v našom regióne, na ktorých môžete stretnúť ľudí podobnej „krvnej skupiny“ a spraviť niečo pre svoje zdravie a kondíciu. Srdečne pozývame!!


Beh v Raji 2024

V piatok a sobotu 24. a 25. mája sa uskutočnia každoročne obľúbené bežecké preteky Beh v Raji. Piatkový program bude patriť novinke – 1km výbehu do kopca k Dobšinskej ľadovej jaskyni. Štart hlavných cestných pretekov sa uskutoční v sobotu 25. mája o 11:00 pri Turistickom informačnom centre Dobšinská Ľadová Jaskyňa. Pripravené sú pre vás trate s dĺžkou 5 a 10 km, plus 5 km nordic walking.

Registrovať sa môžete na webovej stránke preteku, www.behvraji.sk. Viac informácií nájdete aj na Facebook stránke organizátorov z ŠK Dobšiná. Partnermi podujatia sú OOCR Slovenský raj & Spiš, Obec Stratená a Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus. Podujatie je spolufinancované Košickým samosprávnym krajom z grantovej výzvy Terra Incognita.


Beh Hodkovským parkom

V nádhernom prostredí záhrad historického kaštieľa v Žehre, časť Hodkovce, sa v sobotu 29. júna uskutoční už 4. ročník behu pre zdravie Beh hodkovským parkom. Pre športovcov z radov širokej verejnosti sú pripravené trate s dĺžkou 4 a 8 km. Premiéru bude mať pretek nordic walking na 4 km.

Registrácia prebieha na webovej stránke Pretekaj.sk. Viac informácií nájdete aj na Facebook stránke hlavného organizátora, Domova sociálnych služieb Domovina, n.o. Príďte si zašportovať a zároveň podporiť dobrú vec.


Hutňanská šelma 2024

V sobotu 25. mája v Novoveskej Hute prídu na svoje všetci milovníci športu, prírody a zábavy na ďalšom ročníku obľúbeného prekážkového behu lesom Hutňanská Šelma. Štart aj cieľ pretekov bude už tradične pri Remeselnom šenku za Holubnicou. Pretek plný dobrodružných úloh a nástrah sa svojim charakterom podobá na populárne preteky „spartan“. Jeho trať tak overí nielen vašu fyzickú kondíciu, ale aj šikovnosť, rozvahu a zmysel pre humor. Každý účastník v cieli získa medailu Hutňanská šelma. Podujatie bude spojené s občerstvením a živým hudobným programom.

Viac informácií o podujatí môžete nájsť na Facebook udalosti TU.


Večerný beh mestom

Mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s Centrom voľného času Adam vás pozývajú na XXXII. ročník Večerného behu mestom Spišská Nová Ves. Uskutoční sa 31. mája 2024 od 14:00 hod. na Radničnom námestí v Spišskej Novej Vsi. Večerný beh mestom je súčasťou Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves.

Bližšie propozície, informácie a prihlášky nájdete na webovej stránke CVČ ADAM TU. Všetky aktuality o podujatí môžete sledovať aj na Facebook udalosti TU.


1000-ročný beh

v sobotu 27. apríla sa uskutoční 4. ročník dobročinného bežeckého preteku 1000-ročný beh. Štart a cieľ pretekov sa nachádza pri tenisových kurtoch na ulici Jána Jánskeho v Spišskej Novej Vsi. Detské kategórie odštartujú o 9:00 hod, hlavná kategória pre dospelých, ktorí budú zdolávať trať s dĺžkou cca 10 km, o 11:00 hod. Trať povedie prevažne po poľných a lesných cestách. Umiestnenie v preteku sa zarátava do bodovania Bežeckej ligy okresu Spišská Nová Ves.

Viac informácií nájdete na webovej stránke preteku a na stránke www.beh.sk. Online prihlasovanie na pretek prebieha TU. Aktuality o podujatí môžete sledovať aj na Facebook udalosti TU. Preteky spoluorganizuje Mesto Spišská Nová Ves a Centrum voľného času – CVČ Adam.


Beh k iliašovskej kapličke

V sobotu 8. júna sa môžete tešiť aj na obľúbené bežecké podujatie Beh k iliašovskej kapličke. Podujatie je každoročne spojené s veselým kultúrnym programom a občerstvením. Pre viac informácií neváhajte sledovať Facebook stránku preteku TU. Priebežne tam budú pribúdať všetky aktuality a dôležité pokyny pre štartujúcich. Tešíme sa na vašu účasť!


Beh okolo Šulerlochu

V sobotu 4. mája sa v Multifunkčnom areáli Schulerloch pri Spišskej Novej Vsi uskutoční 3. ročník podujatia Beh okolo Šulerlochu. Pripravené budú trate rôznych dĺžok (100 m – 10 km) pre jednotlivé vekové kategórie detí, mužov a žien, a tiež novinka v podobe kategórie Nordic walking s 5 km traťou.

Viac info na Facebook stránke Multifunkčného areálu Schulerloch.


Behaj lesmi Slovenský raj

V sobotu 8. 6. vás pozývame na Čingov – Ďurkovec na štart obľúbeného preteku Behaj lesmi Slovenský raj, ktorý je súčasťou série siedmich bežeckých pretekov po celom Slovensku. Prihlásiť sa môžete na tri rôzne trate: Lesnicka 10, 22 km a JOJ ŠPORT RUN (4km). Pre deti budú prichystané Detské preteky DR MAX.

Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke preteku TU, alebo na Facebook udalosti TU.


Spišských 333 EXTREME 2024

Extrémny horský cyklomaratón Spišských 333 EXTREME je kultovým podujatím pre milovníkov intenzívnych zážitkov na dvoch kolesách, ktorí sa neváhajú popasovať s nástrahami cykloturistických trás Spiša aj na hranici svojich možností. V aktuálnom roku 2024 sa uskutoční už jeho 12. ročník, konkrétne v termíne 26. a 27. júla 2024. Okrem hlavnej trate s dĺžkou 333 kilometrov, ktorú je potrebné zdolať v časovom limite 33 hodín, sa môžete prihlásiť aj na niektorú z kratších tratí.

Propozície, online registrácia a všetky bližšie informácie pribudnú už v najbližších dňoch na oficiálnej webovej stránke preteku TU. Rovnako neváhajte sledovať stránku Spišských 333 EXTREME na Facebooku.


Škoda Bike Open Tour Slovenský raj 2024

Priaznivci horskej cyklistiky, poznačte si do kalendára dátum 8. júna 2024. V tomto termíne na Podlesku v Slovenskom raji odštartuje každoročný horský cyklomaratón. Pretekať sa bude na krátkej, strednej, dlhej a rodinnej trati, ktoré sú „šité“ na mieru pre rôzne výkonnosti jazdcov, od hobby až po profesionálov, vrátane rodín s deťmi.

Všetky bližšie informácie môžete nájsť na webe www.maratonslovenskyraj.sk a na Facebook stránke Slovenský raj – MTB maratón. Online prihlasovanie na cyklomaratón prebieha TU. Neváhajte a príďte si zajazdiť v krásnom prostredí Slovenského raja.