Otvorenie letnej sezóny v Raji a na Spiši

Milí priatelia, spravte si výlet na Spiš a privítajte tohtoročnú letnú turistickú sezónu na zaujímavých podujatiach u našich partnerov. Viac informácií a pozvánok nájdete v článku nižšie. Tešíme sa na vás!


Dni mesta Dobšiná

Od 15. do 19. mája ožije kultúrou banícke mesto Dobšiná, ktoré je aj vstupnou bránou do južnej časti Slovenského raja. Uskutočnia sa tu Dni mesta Dobšiná spojené s oslavou XXX. turíčnych sviatkov. V rámci bohatej nádielky programu pre verejnosť sa môžete tešiť na koncerty známych kapiel, folklórne vystúpenia, stavanie mája, umelecké workshopy, remeselný jarmok a ukážky ľudových remesiel, športové aktivity a súťaže a tiež veselé hry pre deti a mládež. Ako hlavný „ťahák“ programu v sobotu večer o 19:00 hod. na Baníckom námestí vystúpi hudobná skupina Ščamba.


Gelnické Lomidrevo

Mesto Gelnica vás srdečne pozýva na 15. ročník súťaže piliarov Gelnické Lomidrevo, v sobotu 18.5.2024 od 13.00 hod. do Gelnice, časť mesta Turzov, ihrisko na jazerom. Tešiť sa môžete na súťaže zručných piliarov, sprievodný kultúrny program, remeselné stánky, možnosť jazdy na koni, návštevy Baníckeho skanzenu a Štôlne Jozef. Tešíme sa na stretnutie s vami!


Majáles Smižany

V piatok a sobotu 17. a 18. mája sa v obci Smižany rozpúta najväčšia párty roka – festival Majáles Smižany. Tešiť sa môžete na dva dni a večery nabité bohatým kultúrnym programom. Vystúpia známe mená ako Kali, Pavol Hammel a Prúdy, Miro Jaroš, René Rendy a Cico Band, Peter Bič Projekt, Mark Dann a ďalší. Na ľudovú nôtu zahrajú Stropkoviani a program doplnia originálne Živé sochy.

Viac informácií o podujatí a o predpredaji vstupeniek môžete nájsť na Facebook stránke OKC Smižany a na webe www.majalessmizany.sk.


Otvorenie letnej sezóny na Spišskom hrade

V stredu 8. mája sa môžete tešiť na slávnostné otvorenie sezóny na legendami opradenom Spišskom hrade, s bohatým programom pre verejnosť. Zažiť budete môcť tanečné vystúpenia, sokoliarsku šou, ochutnať dobroty z hradnej kuchyne, prejsť sa po zážitkovom náučnom chodníku hradbami hradu či nazrieť do dobovej hradnej strážnice. Pre detských návštevníkov bude pripravená detská zóna s virtuálnou realitou. Viac informácií na Facebook stránke Spišského múzea v Levoči.


Otvorenie letnej turistickej sezóny v Spišských Tomášovciach

Turistická ubytovňa Hornád v Spišských Tomášovciach vás v stredu 1. mája srdečne pozýva na otvorenie letnej turistickej sezóny a staronového Bistra u Rosika. O hudobný program sa postará country-folková skupina 13násť ciest a o chutné občerstvenie obľúbený streetfood stánok Maringotka. Viac info nájdete na Facebook stránke Turistickej ubytovne Hornád.


1. máj v Madaras parku v Spišskej Novej Vsi

Pri príležitosti osláv 1. mája pripravilo pre domácich i návštevníkov mesta pestrý kultúrny program aj Mestské kultúrne centrum v Spišskej Novej Vsi. V stredu 1. mája mať na amfiteátri v Madaras parku od 16:00 hod. možnosť zažiť detské vystúpenie Divadla Babadlo, hudobno-tanečný program folklórneho súboru Čačina a Detského folklórneho súboru Ihrík, a tiež koncert hudobnej skupiny Piaty Element. Viac informácií nájdete na Facebook stránke a na webe MKC Spišská Nová Ves.


Otvorenie letnej turistickej sezóny v Hrabušiciach

V nedeľu 5. mája sa pred amfiteátrom v turistickom stredisku Podlesok pri Hrabušiciach uskutoční program pre verejnosť pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny. Podujatie o 11:00 hod. odštartuje svätou omšou. Po nej sa o 13:45 hod. môžete tešiť na vystúpenie folklórneho súboru Olišavčan a o 14:15 hod. na country tance obohatené vystúpeniami mladých talentov. Pre deti bude pripravený animačný program pod hlavičkou ZUŠ Nobela. Na záver akcie sa od 15:00 hod. predstaví hudobná skupina Whatelse, ktorá do tanca zahrá najznámejšie rockové hity.

Bližšie informácie môžete nájsť na Facebook stránke a webovej stránke Obce Hrabušice.Oslava 35 výročia ZOO Spišská Nová Ves

Zoologická záhrada vás spolu s vašimi ratolesťami pozýva na veselé podujatie pri príležitosti 35. výročia jej otvorenia, ktoré sa uskutoční v nedeľu 12. mája 2024. Pri Bistre u Rysa v ZOO bude pripravený bohatý program plný aktivít pre deti (Dračia stopa). Tešiť sa môžu aj na detskú párty s Ujom Ľubom a veselých maskotov Labková partrola.

Viac informácií môžete nájsť na Facebook stránke Bistra u Rysa.


Kam za kultúrou v máji v Spišskej Novej Vsi?

Pestrý kultúrny program pre detí, dospelých a seniorov si v máji pripravilo Mestské kultúrne centrum v Spišskej Novej Vsi. Užite si bláznivú komédiu s výborným hereckým obsadením „Pi čaj, miláčik“, predstavenie na počesť legendárneho Karola Duchoňa „Na srdci mi hraj!“, slávnostný XXVI. Ples ľudí s dobrým srdcom, filmovú akciu pre seniorov „Sladký život“, dámsku jazdu na filme Zakázaná túžba či detskú muzikálovú šou na námet známej rozprávky „Máša a medveď“. Srdečne pozývame!