Bežkárske trate v Slovenskom raji: Objavte nádherné miesta na bežkách

Bežkovanie v Slovenskom raji a okolí patrí k nezabudnuteľným zimným zážitkom. Región ponúka kilometre pravidelne upravovaných bežkárskych tratí, z ktorých môžete obdivovať krásy Slovenského raja. Bežkárom hrá do karát aj nadmorská výška regiónu zaručujúca priaznivé snehové podmienky takmer počas celej zimy.

Veľkej obľube sa teší Areál bežeckého lyžovania Dobšinská ľadová jaskyňa (Snow Park Ľadová) situovaný priamo v srdci Národného parku Slovenský raj. K dispozícii sú štyri kvalitné bežkárske trate s celkovou dĺžkou 13,2 km. Všetky stopy sú pravidelne upravované pre vaše pohodlie.

Podobne to je v Areáli Mlynky – Biele vody, kde je za priaznivých snehových podmienok upravovaných až šesť bežkárskych okruhov. Medzi najpodmanivejšie bežkárske trate patrí okruh okolo Kráľovej hory s dĺžkou 10 km.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Slovenský raj & Spiš (@slovenskyraj_spis)

Bežkovanie si užijete aj Lesnom športovom areáli Grajnár. Nájdete tu päť okruhov pre bežecké lyžovanie s dĺžkou 3, 5, 6, 10 a 13 km a prevýšením od 80 až po 360 m. Na svoje si tak prídu začiatočníci i skúsení bežkári vyhľadávajúci náročnejšie trate.

V tesnej blízkosti Spišskej Novej Vsi si môžete vychutnať 2,5 km bežkársky okruh okolo letiska. Za zmienku stojí aj bežkárska trať Novoveská huta s dĺžkou 20,5 km. Počas jazdy tu môžete obdivovať bohatú banskú a hutnícku históriu.

V susedstve okresného mesta Spišská Nová Ves sa môžete športovo vyžiť na 4 km dlhom bežkárskom okruhu v rekreačnej lokalite Schulerloch, o ktorý sa stará Záujmové združenie Multifunkčný areál Schulerloch. Prístup k trati je zo Sadovej ulice, pri podniku BMZ.

Pre fanúšikov strojovo neudržiavaných trás dávame do pozornosti dávame aj bežkovanie po zamrznutej hladine priehrady Palcmanská maša pri obci Dedinky alebo zimný prechod na bežkách po zamrznutej rieke Hornád cez kaňon Prielom Hornádu. Ide o fascinujúce dobrodružstvo na celý život.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Slovenský raj & Spiš (@slovenskyraj_spis)

Pre všetkých milovníkov bežkovania odporúčame sledovať interaktívnu mapu, v ktorej nájdete všetky aktuálne informácie o stave bežkárskych tratí v Slovenskom raji a okolí. Dozviete sa potrebné správy o úpravách na tratiach ešte pred tým, ako sa vydáte na cestu.