Leto plné zážitkov na Farme na Samelovej lúke

Navštívili ste už niekedy Farmu na Samelovej lúke v Slovenskom raji? Nachádza sa uprostred malebnej prírody v dedinke Dobšinská Ľadová Jaskyňa. Neďaleko farmy nájdete aj svetoznámu Dobšinskú ľadovú jaskyňu, ktorá je v roku 2000 zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO, turistické informačné centrum, reštaurácia, lanový park Tarzánia Dobšinka či oddychovú zónu s fontánou.

  •  viacero alternatív jazdy na koni a koči, ktoré skúsení inštruktori prispôsobia Vašim požiadavkám a jazdeckým schopnostiam. Posaďte sa na koňa a pochopte zmysel príslovia : „Najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa“!
  • bohatý zverinec zastúpený viacerými plemenami koní (rôzne plemená jazdeckých koní, ktoré sú využívané na agroturistiku, ale tiež ťažné kone určené na prácu v lese) a hospodárskych zvierat (hovädzí dobytok – najmä slovenský strakatý dobytok, ale podľa sezóny i ovce, kozy, kačky, husy, kury, či ošípané), psami, či mačkami,
  •  súkromné letné detské sústredenia s názvom „Tábor na Samelovej lúke“, na ktorých sú detí vedené k životu v súlade s prírodou a k pochopeniu a uznávaniu hodnôt našich starých rodičov. Počas týždňa plného zábavy okúsia radosti, ale i starosti spojené so životom na zvieracej farme – od jazdy na koni, pasenia zvierat a posedení pri táboráku, až po čistenie maštalí, hrabanie sena a dojenie kráv. Bývanie v raji – deti sú počas sústredenia ubytované priamo v chatkách na povesťou opradenej Samelovej lúke.

Neváhajte a doprajte Vašim detičkám možnosť načerpať zážitky spojené s tradičným spôsobom života a hospodárenia na farme plnej zvierat už toto leto! Posledné voľné miesta sú ešte v termínoch – 30.06. – 06. 07. 2024 a 14.07. – 20. 07. 2024. Všetky bližšie informácie nájdete na https://farmaladova.sk/letne-sustredenia.

*Letné sústredenia sú súkromné. Všetky bližšie informácie a pokyny Vám radi poskytneme telefonicky, alebo e-mailom – kontaktné údaje nájdete na našom webe tu: https://farmaladova.sk/kontakt

Otváracie hodiny farmy: júl – august : 09:00 – 18:00, alebo podľa dohody.

Objednávky a všetky bližšie informácie Vám poskytnú na tel. č. 0908 508 048, alebo e-mailom na farmaladova@farmaladova.sk.

Návštevou farmy sa zároveň zapojíte do aktivity OOCR Slovenský raj & Spiš „Letné dobrodružstvá so Šťastíkom a Šťastenkou pre malých turistov“ a určite tu nájdete i odpoveď na súťažnú otázku.

Tak čo, koľkí z Vás sa nechajú očariť a zavítajú na toto malebné miesto?