ZOO Spišská Nová Ves: Osvedčený tip na rodinný výlet

ZOO Spišská Nová Ves sa pýši bohatou faunou na čele s tigrom ussurijským či leopardom škvrnitým. Návštevníkov poteší aj nádherné prostredie Madaras parku s jazerom, ostrovčekom a početnými atrakciami. Objavte viac v článku.

Nádherné prostredie v blízkosti Slovenského raja 

ZOO Spišská Nová Ves je najmenšou a najmladšou zoologickou záhradou na Slovensku. Zároveň patrí k najkrajším, aké môžete v našich končinách navštíviť. Leží v tesnej blízkosti Národného parku Slovenský raj. Rozprestiera sa na ploche 8 hektárov v nádhernom areáli Madaras parku v juhovýchodnej časti mesta. Mestský park Madaras je obľúbené miesto na relaxáciu s množstvom atrakcií.

Príjemnú scenériu dotvára jazero a potôčik s pomerne novým premostením areálu zoo a ostrova v strede jazera. Vybudovaním mosta sa prepojil pavilón Aquaterra s hlavnou časťou zoo, pričom v jednej časti ostrova Madagaskar pribudlo chovné zariadenie pre lemurov kata. Vedľa zoo sa nachádza mestský amfiteáter. Súčasťou Madaras parku je aj menšia kondičná dráha, kde môžu návštevníci bezplatne otestovať svoje fyzické zdatnosti.

ZOO je spestrená dvoma detskými ihriskami s nafukovacou žirafou, nafukovacím hradom alebo trampolínou. Poteší aj jazda na koni a detský autodrom. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje v lanovom parku Monkeyland s najmodernejším bezpečnostným lanovým systémom – istenie tzv. nekonečným lanom.

zoo spišská nová ves

Bohatá fauna na čele s leopardom a tigrom 

ZOO Spišská Nová Ves je bohatá na živočíšne druhy zo všetkých kútov sveta. Nájdete tu viac ako 130 druhov zvierat. Medzi najatraktívnejšie patria zvieratá zapísané v Červenej knihe ohrozených zvierat – leopard škvrnitý či tiger ussurijský.

Súčasťou zoo je tiež celoročne otvorený pavilón Aquaterra s teráriovými a akvarijnými živočíchmi a arborétum s 30 druhmi drevín. Nechýba zoo obchodík so suvenírmi, stánky s občerstvením a cukráreň.

zoo spišská nová ves

Ďalšie dôležité informácie

Vstupné brány zoo vás privítajú v sezóne od 20.4. do 20.10. každý deň okrem pondelka v čase od 10:00 do 18:00. V júni cez pracovné dni od 9:00 do 18:00 hod a cez víkendy od 10:00 do 18:00.

Poteší vás veľmi prívetivé vstupné pre dospelých len za 2,50 € a pre deti od 3 do 15 rokov za 1,00 €. Študenti denného štúdia od 15 do 25 rokov môžu zoo navštíviť za 2,00€, dôchodcovia nad 60 rokov a ZŤP dospelí za 1,50€, ZŤP deti: 0,50 €, Deti do 3 rokov majú vstup ZDARMA. Vstupné do pavilónu Aquaterra (bez návštevy ZOO) je 0,50 €.

Adresa: Sadová 6, Spišská Nová Ves, web: www.zoosnv.sk