Bufet Novákova Chata

Azda žiadny návštevník rekreačného areálu Košiarny briežok na severnej hranici Národného parku Slovenský raj neprehliadne obľúbený bufet Novákova Chata. Toto pohostinské zariadenie je dlhoročne jedným z dôvodov, pre ktoré sem merajú cestu miestni rekreanti zo Spišskej Novej Vsi, Smižian a okolia, ale aj turisti z iných regiónov a krajín. Vďaka čomu je Novákova Chata taká obľúbená? 

 

Skvelá lokalita

Bufet sa nachádza priamo pri križovatke frekventovaných turistických a cykloturistických trás, takže ho neminie žiadny okoloidúci. Z obce Smižany k nemu navyše vedie asfaltová cesta, vďaka ktorej sa sem bez problémov dostanú aj motorizovaní výletníci. Auto alebo motocykel je možné zaparkovať na bezplatnom parkovisku pre návštevníkov priamo pred bufetom. Pokiaľ sem prichádzate na bicykli, odložiť si ho môžete vo vyhradených stojanoch.

 

Posedenie pri pivku na čerstvom vzduchu

Na poctivých nápojoch a jedlách z ponuky bufetu Novákova Chata si môžete pochutiť priamo v jeho interiéri, na otvorenej vyvýšenej terase, alebo na priestrannej slnečnej záhrade s posedením. Bufet býva počas letnej sezóny otvorený každodenne, na jar, jeseň a cez zimu v závislosti od počasia.

 

Zábava a športové vyžitie pre veľkých aj malých

Súčasťou areálu bufetu Novákova Chata je možstvo preliezok a hojdačiek pre detských návštevníkov. Hneď vedľa sa nachádza upravené ihrisko pre loptové hry a vysoká lezecká stena pre začínajúcich i pokročilých priaznivcov tohto adrenalínového športu. Pokiaľ nemáte so sebou vlastné vybavenie pre lezenie, v bufete vám všetko potrebné radi zapožičajú.

Všetky bližšie informácie o aktuálnej ponuke bufetu a podujatiach, ktoré sa tu organizujú, môžete nájsť na jeho Facebook profile Novákova Chata.