Kaviareň a antikvariát Domovina

Nechajte si naservírovať tú najlepšiu kávu a koláče v meste od šikovných klientov Domova sociálnych služieb Domovina, ktorí sa riadia heslom „Sme iní, nie horší“. 

Ponuka kaviarní v metropole stredného Spiša, meste Spišská Nová Ves, sa od júla 2023 rozrástla o jednu naozaj špeciálnu. V Kaviarni a antikvariáte Domovina na Štefánikovom námestí 10 (átrium Domu služieb) vám vynikajúcu kávu a zákusky naservírujú usmievaví, zdravotne znevýhodnení klienti Domova sociálnych služieb Domovina n.o. z Hodkoviec. Napriek svojmu hendikepu sa takto usilujú začleniť do spoločnosti a do pracovného procesu. Získavajú pocit, že sú tiež dôležití a že dokážu pomáhať tvoriť tento svet.

Kaviareň je zároveň aj antikvariátom, a tak sa tu okrem ochutnávania dobrôt za skvelé ceny môžete zároveň ponoriť do príbehov množstva zaujímavých kníh, ktoré sú návštevníkom kaviarne k dispozícii. Nezabúdajú ani na najmenších návštevníkov, detské knihy spolu s množstvom hračiek nájdu v peknom detskom kútiku. Okrem toho si priamo v kaviarni môžete zakúpiť množstvo milých, ručne vyrábaných remeselných výrobkov od klientov DSS Domovina – hrnčeky, keramické misky, štamprlíčky, magnetky, ozdoby, dekorácie či bižutériu.

Domov sociálnych služieb Domovina, n.o. poskytuje sociálne služby celoročnou pobytovou formou ľuďom, ktorí sú z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu alebo ťažkého zdravotného postihnutia odkázané na pomoc iných osôb. Ich poslaním je vytvoriť prijímateľom sociálnych služieb zmysluplný, dôstojný a plnohodnotný život s podporou k samostatnosti a začleneniu do spoločnosti. Okrem liečebno-terapeutických procedúr pre svojich zdravotne postihnutých klientov celročne pripravujú množstvo kultúrnych podujatí, zapájajú ich do aktivít sociálneho turizmu v historickom kaštieli šľachtického rodu Csákyovcov, v ktorom zariadenie sídli, do starostlivosti o mini ZOO domácich zvierat, o bylinkovú záhradu, ovocný sad, skleníky a záhradu v areáli zariadenia.

 

Ďalšie dôležité informácie:

Adresa Kaviarne a antikvariátu Domovina: Štefánikovo námestie 10, Spišská Nová Ves.

Otváracie hodiny: pondelok až piatok 9:00 – 17:00 hod.

Kontakt: 

Facebook stránka: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094674052942

Instagram: https://www.instagram.com/kaviarendomovinasnv/