Čím je zaujímavá metropola Spiša – Spišská Nová Ves?

Metropola Spiša ponúka viacero kultúrnych a historických zaujímavostí. Obklopená prírodou Slovenského raja je ideálnou destináciou pre nadšencov turistiky a outdoorových športov. Rodiny s deťmi si môžu užiť návštevu miestnej ZOO.

Kultúrne pamiatky Spišskej Novej Vsi

Bohatá história a mnoho zachovaných pamiatok je lákadlom pre veľké množstvo turistov.

Rímskokatolícky farský kostol Nanebovzatia Panny Márie

Pýši sa najvyššou vežou na Slovensku. Výška veže dosahuje obdivuhodných 87 metrov. Dominantu mesta obzvláštňuje sedem ciferníkov poháňaných jedným hodinovým strojom. Interiér veže skrýva niekoľko klenotov. Prehliadka prebieha počas celého roka, no harmonogram sa mení v jednotlivých mesiacoch → aktuálne informácie nájdete tu.

Múzeum Spiša

Provinčný dom je zaujímavý historický kúsok s unikátnymi expozíciami múzea. Viac o múzeu sa môžete dočítať na oficiálnej stránke – muzeumspisa.com.

Ďalšie kultúrne pamiatky:

  • Expozícia História baníctva na Spiši
  • Galéria umelcov Spiša
  • Budova Spišského divadla a Reduty
  • Radnica
  • Evanjelický kostol
  • najdlhšie Šošovkovité námestie v strednej Európe

Zoo Spišská Nová Ves

Najmenšia zoologická záhrada na Slovensku. Nájdete tu viac ako 130 druhov zvierat. Príjemné prostredie si vychutnajú deti aj dospelí. Zoo ponúka rôzne atrakcie vrátane skákacej žirafy, cukrárne či možnosti vojsť k niektorým zvieratám do ohrady. Po rekonštrukcii jednoducho prejdete do pavilónu Aquaterra po krásnom moste ponad jazierko plné labutí a iných živočíchov.

Compact Skydive & Flying

Parašutistická skupina ponúka možnosť zažiť nezabudnuteľný zážitok. Let ponad Slovenský raj, Tatry aj tandemový zoskok. Ochutnajte adrenalín, pozrite sa na svet z inej perspektívy a užite si dovolenku naplno. Príjemný kolektív spraví váš zážitok ešte pestrejším.

Želáme príjemnú návštevu monopoly Spiša. Využite všetok potenciál mestečka spolu s okolím a rozhodne nebudete ľutovať.

Zdroj obrázkov: https://www.spisskanovaves.eu/